Dětské otázky II - Pustit/nepustit

neděle 19. prosinec 2010 21:39

foto autor

To že jsou děti neuvěřitelně vnímavé je známé. Že nás ukecají ke všemu, je bez debat. Ale že dokážou v pěti letech kombinovat znalost českého jazyka, komunikaci, vyjednávání, a vše směřovat velice jemně ve svůj prospěch na celkem vysoké úrovni, to mě překvapilo. Posuďtě sami.

"Rychle Šímo, pojď z tý sprchy ať jsme rychle doma" říkám asi poosmé na plavání, které je naštěstí pár metrů od našeho domu.

"A tati, pustíš mi Jak vycvičit draka?" začíná Šimon. "Ne, budeme vařit večeři a ty mi budeš pomáhat" kategoricky odmítám, což se mu samozřejmě nelíbí. Zakaboní se a nafučeně odsekne: "Když mi nepustíš pohádku, tak ti nebudu pomáhat!" a otočí se. Na takovéhle útoky mám ovšem protichvat: "Když mi nepomůžeš, nepustim ti Draka!" Obracím význam jeho útoku proti němu s vítězným úsměvem na tváři. Chvilku váhá, zpracovává mou informaci a připravuje se. Změní výraz v obličeji z naštvaného na líbezný a vynáší eso:

"Tati... když mi pustíš pohádku, tak ti s vařenim pomůžu" trumfuje nakonec pozitivně sestaveným souvětím pětiletý syn :-)

Petr Teplík

Petr Teplík

Petr Teplík

Inspirací může být všechno kolem. Děti, příroda, cesty, sport, vztahy ... stačí poodstoupit a nechat pár jedinců předběhnout.

Kuchař, cyklista, policista, otec dvou synů, manžel jedné manželky, který nezapomíná, že všechno je jinak.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • S. Komárek - Eseje o lidských duších a společnosti
  • A. S. Exupéry - Noční let
  • R. Šimáček - Valdštejnská rapsodie
  • Mathias Jung - Malý princ v nás
  • M. Twain - Dobrodružství T. Sawyera

Co právě poslouchám