Silvestrovi k svátku

sobota 1. leden 2011 18:34

Na Silvestra má být prý legrace. Budiž. Vládne uvolněná atmosféra, televize prezentují nejzábavnější přebrepty či záběry, vysílání vypadá jako jedno velké Na-toč-to. Rozhodl jsem se tedy přispět svou troškou do mlýna a vyštrachal, když ne směšné, tak alespoň úsměvné "vlastnoruční" fotografie za uplynulé rok.

Nové technologie se zavádějí všude, tak proč neoznačit ruční žehlení jako nejnovější technologii?

zehleni.jpg

To jsem si nemohl nechat ujít! Pravý Českomoravský Beton od HeidelbergcementGroup :-)

beton.jpg

Matika je věda - oblíkněte si zástěry, jdeme malovat. Je pravda, že to přijde směšné asi jen nevzdělancům jako jsem já (tedy ve vyšší matematice). No řekněte, ruku na srdce, výstavka Origami nebo výtvarných prací apolu s animací a pracovní dílnou jako prezentace studia matematiky na VŠ, působí na ne-matematika opravdu zvláštně.

matika.jpg

Na první pohled jen opřené lyže o strom, že? Ale už na ten druhý ... Zkuste za nimi vidět příběh toho lyžaře (?) Ten strom se totiž nachází na opravdové samotě v Krušných Horách. A teď kdo je sem dal? Buď nějaký trouba co se táhne s lyžemi v létě několik kilometrů jen, aby je opřel o náhodný strom (a lyže jsou jak známo velice skladný a vhodný tovar na stěhování), nebo je tady zanechal nějaký lyžař v zimě. Jenže to je tady zase spousta sněhu a jak se tedy dostal zpátky?

lyze.jpg

Jedním z pilířů reformy Policie ČR je tzv. debyrokratizace. Tady to vidíte v reálu :-D Nebo, že by nový klip k píšničce od Pražského Výběru - "Papíry straší!"?

razitka.jpg

Pak že je cholesterol škodlivej ... nevěřte doktorům, dejte si ještě chlebíček a budete kvést jako tahle kytička.

cholesterol.jpg

Lepšího režiséra si pro drsný středověký film opravdu nemohli vybrat :-D

conan.jpg

Co všechno už do těch limonád nedaj ... ale možná je to jen nový způsob učení!

cestina.jpg

Já vím .. je to starý, ale když já to viděl na vlastní oči poprvé - Sněhulák na jaře :-)

snehulak.jpg

Chcete objednat hru přes internet? Dostupnost "obvykle do 148 dnů" je jistě velkým lákadlem! Příští vánoce v pohodě stihnete :-D

indy.jpg

Ale vzali to hopem co? A kde je vlastně briketám konec?

brikety.jpg

Tento rok jsme zachovali cenu obědu pro první stupeň na úrovni roku 1989 tím, že jsme zlepšily dodavatelsko-odběratelské vztahy! :-)

krmiva.jpg

Chcete si pořídit opravdové sluneční hodiny co tikají přesně podle poledníků a bimbají podle týdeníků? Není problém! Jen se do toho nezamotejte :-)

slunecni_hodiny.jpg

Trocha řízného humoru z pohraničí.

Buď je malá tabule, jsme chápavější zákazníci nebo na nás prostě nezáleží :-/

veprova.jpg

Tradiční již od roku 1930. Fridrich a Fridrich. Zřejmě jsme je za nimi házeli z mostu, když jsme je odtud vyháněli. Nicméně teď už radši jen tu tradici, prosím. Asi se spřáhli s někým z Kostnice, vzhledem k názvu té firmy :-)

frantisky.jpg

Tento stánek stavěli na Lidickém (!) náměstí den po největší demonstraci neonacistů v tomto roce. Bratwurst a ještě švabachem! :-)

bratwurs.jpg

Trocha toho stolování

Polotovary vládnou světem! Přidejte "již jen" vodu, tvaroh a zakysanou smetanu a máte dort jak fik. A to se vyplatí! :-)

dort.jpg

Sýrové speciality? Jistěěě! Smažák, smažák se šunkou, smažený hermelín a, můj favorit, smažená sýrová dvojka (předpokládám, že eidam s hermelínem :-)) Z dalších sýrových specialit mi tady chybí smažené tvarůžky a smažená niva, respektive smažený sýrový špíz :-). Bože! Tohle jsou ty speciality?! Asi to s tim stolováním jde fakt z kopce. :-( Pozorní si všimnou znovuzrození nealkoholického piva "Pito" vlevo uprostřed.

syr_spec.jpg

Petr Teplík

Petr Teplík

Petr Teplík

Inspirací může být všechno kolem. Děti, příroda, cesty, sport, vztahy ... stačí poodstoupit a nechat pár jedinců předběhnout.

Kuchař, cyklista, policista, otec dvou synů, manžel jedné manželky, který nezapomíná, že všechno je jinak.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • S. Komárek - Eseje o lidských duších a společnosti
  • A. S. Exupéry - Noční let
  • R. Šimáček - Valdštejnská rapsodie
  • Mathias Jung - Malý princ v nás
  • M. Twain - Dobrodružství T. Sawyera

Co právě poslouchám