Bitky vs. pitky

pondělí 10. leden 2011 21:31

Sportovci 42
foto autor

Tak nevím... tímto titulkem vždy začínal svého času pan Menzel sloupky v jednom týdeníku. No... Menzel sice, ale taky nevím. A už delší čas. Nevím kdo je lepší a kdo horší. Fotbalisti nebo hokejisti? Hokejisti jsou "chlapi" a fotbalisti jsou "sportovci"? Hokejisti nejsou sportovci? Kdo má jaký vliv na společnost? Fotbalisti mají jiný režim než hokejisti? Prostě nevím :-/

Špatní fotbalisté

Většina si pamatuje "aféru" našich reprezentačních fotbalistů po jednom zápase s Německem. Prý měli na pokoji dámskou návštěvu a nejspíš i pili alkohol! Jaká hrůza!!! Trenér končí u reprezentace a div nespáchá v přímém přenosu harakiri. Kluci se kají, hrají smutné výrazy v obličeji, bulvár propírá co se dá i nedá. Ty děvčata to nejspíš dělají jen pro sportovce a jinou klientelu nemají. A alkohol? 90% spotrovců, zápasů, aktivit, setkání atd. (myslím hlavně rekreačních) končí v hospodě u piva. O co příjemnější je pak reakce jistého trenéra, který na dotaz co říká návštěvě svého svěřence jistého nočního podniku, odpověděl, že doufá, že tam dobře reprezentoval (pak se za reakci omluvil :-)).

V pohodě hokejisti

Zároveň s touto "kauzou" běžela v televizi a před zraky platících diváků play off hokejistů a v zámoří prestižní NHL. Každý klub má angažovaného tzv. "mlátičku", který hlídá hvězdy klubu a nijak se tím netají. Naopak nedávno jsem četl o české hvězdě v NHL, která si popularitu založila právě na této "tvrdosti". Nikomu nevadí, že se hokejisti nejméně dvakrát za zápas poperou, a někdy dost surově. Nikomu nevadí, že páchají výtržnictví jak vyšité. Pamatujete si zidanovu "hlavičku" z mistrovství světa? Určitě. Div ho nevyloučili z reprezentace a byl rád, že se může vrátit domů. A hokejisti? Podobných zákroků vidíme za každý zápas určitě několik. Dostane dvě minuty a ještě jsme naštvaný.

Tak nevím ... mají fotbalisti jiný vliv na společnost? Hokejista schválně se rvoucí na ledové ploše před zraky miliónů lidí a dětí si zaslouží jen 2 minuty na trestné lavici? A fotbalista nemůže ani smrkat na hřišti (taky se před pár lety probíralo)? Hokejista vypije v přímém přenosu rádia skoro litr tvrdého alkoholu a ještě se o tom úsměvně píše na nejčtenějším serveru českého internetu respektive v regionálním deníku! A fotbalisti jsou za oslavu popotahováni ... možná to bylo proto, že prohráli :-)

V souvisejících článcích vidíte rozdíl v přístupu. Fotbalista je potrestán a o hokejové rvačce se píše kniha ;-)

Petr Teplík

Související články


Petr Teplík

Petr Teplík

Inspirací může být všechno kolem. Děti, příroda, cesty, sport, vztahy ... stačí poodstoupit a nechat pár jedinců předběhnout.

Kuchař, cyklista, policista, otec dvou synů, manžel jedné manželky, který nezapomíná, že všechno je jinak.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • S. Komárek - Eseje o lidských duších a společnosti
  • A. S. Exupéry - Noční let
  • R. Šimáček - Valdštejnská rapsodie
  • Mathias Jung - Malý princ v nás
  • M. Twain - Dobrodružství T. Sawyera

Co právě poslouchám