Proč jsme všichni takoví Fandové?

pátek 13. květen 2011 13:50

Dost dlouho mě fascinuje, jak jsme jako fanoušci schopni a ochotni zarputile fandit a držet palce, být šťastní a slzet, a být nešťastní a zase slzet, dmout se hrdostí a pýchou když se daří, a naopak být "právem" naštvaní, když se nedaří.

Totiž. Většina těch věcí, které se snažíme marně jednou za čtyři roky ovlivnit a dát hlas jednou tomu a pak zase tomu, je divně propletena a svázána. Je to změť zákulisního jednání, prachsprostého lhaní a slovních vytáček, za kterými není nic jiného než přesvědčení, že jsme všichni blbci. Je to kalná voda nestydatých slibů, ještě nestydatějších chyb a obrovských dluhů. Ztrácíme chuť se pro něco nadchnout, protože je to tak pořád, navždy a bezezměn té ubíjející a otravné arogance.

Jaký je potom balzám slyšet stokrát ohranou větu: "jsme rádi, že to dopadlo, ale musíme se soustředit na další zápas" atd. V tu chvíli víte, že sice nic rozumějšího právě mluvící sportovec dohromady nedá, ale tohle mu věřit můžete. Když "Jarda" řekne, že v první třetině "neměli nohy", je to jasný. Bez vytáček, prostě to nešlo.

I ve sportu jde o prachy až v první řadě a politika je tam stejná jako jinde. Ale poslední slovo padne (většinou) až na hřišti. Vždycky se zkrátka běží 100 metrů nebo je to 0:0. Proto nikdy nezapomenu na naše zápasy se sovětskou sbornou za totality. A taky nikdy nezapomenu na usmívajícího se JJ s číslem 68 po třetím gólu v síti USA... "Někdy ti to tam prostě padá, i když nejseš v pohodě".

Petr Teplík

Petr Teplík

Petr Teplík

Inspirací může být všechno kolem. Děti, příroda, cesty, sport, vztahy ... stačí poodstoupit a nechat pár jedinců předběhnout.

Kuchař, cyklista, policista, otec dvou synů, manžel jedné manželky, který nezapomíná, že všechno je jinak.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • S. Komárek - Eseje o lidských duších a společnosti
  • A. S. Exupéry - Noční let
  • R. Šimáček - Valdštejnská rapsodie
  • Mathias Jung - Malý princ v nás
  • M. Twain - Dobrodružství T. Sawyera

Co právě poslouchám