Silvestrovi k svátku

pátek 30. prosinec 2011 18:50

foto autor

Na Silvestra má být prý legrace. Budiž. Vládne uvolněná atmosféra, televize prezentují nejzábavnější přebrepty či záběry, vysílání vypadá jako jedno velké Na-toč-to. Rozhodl jsem se tedy přispět svou troškou do mlýna a vyštrachal, když ne směšné, tak alespoň úsměvné vlastnoruční fotografie za uplynulý rok (přejeďte myší přes foto).

A začneme pěkně z vostra. Je krize a už i banky nám dávají najevo, že bude hůř. Dokonce názvy odpovídají místu, kde byl obrázek pořízen. Oberbank je u nás. Všichni to víme, ale tady se s tím neskrývají a říkají nám jasně, jak to s námi dopadne, když jim svěříme své úspory :-). Druhé foto je zase z Nepálu... je evidentní, co vlastně v jejich bance mají :-/

banka_ober.JPG

Nikdy neni tak špatně aby nemohlo být ještě hůř, říkají optimisti a v knihkupectví na náměstí nám proto nabízejí zajímavý originál od Michelangela. A když nekoupíme, tak nám nabízejí příjemnou obsluhu... nahoře i dole bez (malý text vlevo dole).

Michelangelo.jpg

Příjemnou obsluhu mají i v čínských a vietnamských restauracích. Možná proto se tak rozrůstaj. Tady to ale s asimilací trochu nezvládly. Nevim jak budete pít, ale arašídovou sušenku si dávejte na čaj nebo na kávu. A když do čínský restaurace, tak jedině na nějakou staročeskou specialitu :-)

arasidy.JPG

Nejenom, že už nemůžeme věřit tomu co máme na talíři, ale už ani těm počítačům se nedá věřit (ostatně kdo jim kdy věřil, že?) Nejen, že mi nabídne verzi souboru ze sedmnáctého století, ale navrch mě ještě zkouší z češtiny!

word.jpg

A nejen počítačům! Že mě v krámu berou na hůl, to vim. Ale, že mi to ještě dají v akci, to jsme teda nečekal (aneb jak prodat přední plec za zadní). A s těma vejtahama bych se taky nevytahoval. Ještě, že nebylim v prvním.

vytah.JPG

Nejen my se učíme anglicky, ale i Angličani se učí česky. Neumim si sice představit, jak bych rozuměl, ale určitý výsledek překladatelské činnosti máme na etiketě jogurtovače :-) ... mmch. můj favorit ve cvičebnici je lee-bey mye!

cestina.jpg

Když jsme u těch cizinců, všichni si pamatujeme tragický pád polského letadla při cestě do Ruska. Vím, že je to k nevíře, ale v ten samý den jsem otevřel stránky karlínského divadla a hláška "Polská krev pobaví" byla neuvěřitelná. A že mají letáky i v polštině je jistě záslužné, ale nějaká řeč na hradu Koenigstein určitě chyběla.

krev.JPG

Je škoda, že pan Otakar Vávra už také není mezi námi. Jistě by s tímhle materiálem natočil remake nebo sequel svého legendárního "Kladiva na čarodějnice". Určitě by to potřebovali (ti politici). No a o kladivech ví svý i vánoční kapři, kteří si pod pojmem zdraví a tradice představují určitě něco jiného.

kladivo.JPG

Co myslíte, už ji našel? A jak dlouho u něj asi vydržela ... no pokud měl mrazák, tak možná do velikonoc :-). Mmch. S tou reformou policie to neni tak zlý, ještě pořád máme čím jezdit :-D

maserka.JPG

Takže, nezapomeňte Šťastný nový rok 1132 (Mayové mají ještě čas)

Novy_rok.jpg

Petr Teplík

Související články


Petr Teplík

Petr Teplík

Inspirací může být všechno kolem. Děti, příroda, cesty, sport, vztahy ... stačí poodstoupit a nechat pár jedinců předběhnout.

Kuchař, cyklista, policista, otec dvou synů, manžel jedné manželky, který nezapomíná, že všechno je jinak.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • S. Komárek - Eseje o lidských duších a společnosti
  • A. S. Exupéry - Noční let
  • R. Šimáček - Valdštejnská rapsodie
  • Mathias Jung - Malý princ v nás
  • M. Twain - Dobrodružství T. Sawyera

Co právě poslouchám