Egypt - účastníci zájezdu

středa 30. leden 2013 19:30

Pyramides
foto autor

Okolo nešporu plavíce se viděli jsme zdaleka Pyramides u Cairu, a zdály se, jakoby nějací vrchové byli. Naši plavci jakž je spatřili hned tváří a těly svými na podlahu padli a modlitby neb salutaci své s radostí konali, že se tak blízko Cairu (ač ho ještě nebylo viděti) býti poznali. Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic

Teprve s knihou „Účastníci zájezdu“ si s manželkou pořádně vychutnáme začátek každého zájezdu. Myslím ten začátek, kdy sledujete, kdo jede s vámi, kdo je protivný a nafoukaný, kdo bohatý a kdo má peněz méně, kdo cestuje v páru a kdo sám nebo s rodiči, kdo je mladý a kdo už má nějakou dovolenou za sebou atd. atd. Je to celkem vtipné, když se to bere s nadhledem. Stejně tak to bylo samozřejmě s námi a cestou pod i za pyramidy. Netušili jsme, že hodnocení bude mít nečekané a humorné rozuzlení.

Na letišti u „meeting pointu“ se sešla standardně typická dovolenková skvadra přesně podle uvedené šablony. Mírně arogantní a evidentně zcestovalý starší pár, ještě mladé a samotné holčiny, už starší paní, také samotné nebo v páru s trpícím mužem, technikou vybavení pánové ve středních letech, ať sami nebo ne. Stranou stál i jeden starší skromný pán. Tipovali jsme ho tak na pětasedmdesát a docela obdivovali, že v tomhle věku, jakože letadlo, poušť, Egypt, útesy, Nil, hory, hygiena strava atd. … však víte. Jak se ukázalo, nebyl důvod se obávat, protože po cestě zvládal všechno téměř jako my. Dokonce si ode mě půjčil šnorchl a užíval si útesy v Rudém moři, což by samozřejmě nebylo nic zvláštního, nebýt jeho věku. 

Na závěr naší mini expedice jsme měli neformální rozlučku, kde došlo na zážitky, stěžování, komentáře a podobné věci. Došlo i na staršího pána, ze kterého na konec celé dovolené vylezlo, že mu je, teď se podržte … DE-VA-DE-SÁT let! Po uznalém údivu vše účastníků jsme se ho opatrně zeptali co má ještě za cestovatelské cíle.

„Švýcarsko“ odpověděl.

„???“

„Ale to si nechávám, až budu starší“ (!!!) 

Petr Teplík

Související články


Petr Teplík

Petr Teplík

Inspirací může být všechno kolem. Děti, příroda, cesty, sport, vztahy ... stačí poodstoupit a nechat pár jedinců předběhnout.

Kuchař, cyklista, policista, otec dvou synů, manžel jedné manželky, který nezapomíná, že všechno je jinak.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • S. Komárek - Eseje o lidských duších a společnosti
  • A. S. Exupéry - Noční let
  • R. Šimáček - Valdštejnská rapsodie
  • Mathias Jung - Malý princ v nás
  • M. Twain - Dobrodružství T. Sawyera

Co právě poslouchám